NEWSLETTER

  • Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...

Wysłane przez frikas1970 
Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...
18 sty 2017 - 08:36
Pomocy! Mam problem z około 4 miesięczną kotką. Kocham koty, ale zachowania Zośki zaczęły mnie przerastać. Dzisiaj aż płaczę z tej bezradności... Głównymi problemami są gryzienie i sikanie. Przygarnęliśmy ją z ogłoszenia 2 miesiące temu, kotka nie ma jednego oka, podejrzewam, że mogła chorować na koci katar, z właścicielem ciężko się było dogadać. Przez pierwsze dni spała w kuwecie ze stresu, ale dość szybko się oswoiła z nami. Mam 5 miesięczną córeczkę, którą traktuje jak obiekt do gryzienia, zabawy albo przeszkodę na którą wskakuje. Gdy widzę, że tak robi staram się ją odgonić głośnym prychnięciem, ale nie mam dziecka na oku 24h. Ostatnio o włos nie doszło do tragedii, bo kotka zaczęła ją drapać po oku. To samo jest ze mną lub kimkolwiek innym - gdy wyciągam rękę żeby ją pogłaskać, zaczyna gryźć. Miałam już małą kotkę - wiadomo gryzła jak to małe kocię, ale nie bez przerwy. Nie da się jej pogłaskać, żeby nie podrapała albo nie pogryzła... Drugim problemem jest sikanie. Żwirek wymieniam całkowicie co 2-3 dni (dla porównania kotce mojej mamy o której wyżej wspomniałam żwirek silikonowy wymieniany jest co tydzień/dwa), a i tak codziennie muszę szorować podłogę w całym mieszkaniu - upodobała sobie miejsce przy drzwiach wejściowych w przedpokoju, codziennie są tam mokre plamy. Dzisiaj już mam ochotę się poddać - nasikała w zlewie w kuchni Czy ktoś miał podobnie? Zaczyna brakować mi sił. Nie wyobrażam sobie jej sikania w dalszym ciągu, tym bardziej, że moje dziecko za jakiś czas zacznie raczkować. Nie chcę być z kategorii nieodpowiedzialnych opiekunów co oddają koty, ale przyznaję, że coraz częściej zastanawiam się nad znalezieniem jej dobrego domu. Całe dnie nie robię nic innego tylko szoruję zasikane miejsca...
Re: Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...
18 sty 2017 - 09:06
Przykra sprawa. Może wyrośnie z tego? Chociaż oczywiście pewności nie ma.
Re: Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...
27 gru 2017 - 19:28
Miejmy nadzieję, że po wysterylizowaniu jej zachowanie ulegnie zmianie. Jeśli już mowa o kotach, to czym ją karmisz? Mój kot jest persem, w związku z czym szukam karmy, która wzmocniłaby jego sierść. Czy zakup tej: [www.maxandmrau.pl] będzie odpowiedni?
Re: Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...
29 gru 2017 - 07:14
Może poczytaj jakieś poradniki o wychowaniu kota? Tego jest teraz sporo, na pewno coś Ci podpowiedzą.
Re: Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...
31 sty 2018 - 15:44
Z tego, co czytałam na okocie.pl to na takie problemy dobry może się okazać Feliway. Znasz?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-31 15:45 przez Alatralala.
Re: Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...
14 lut 2018 - 09:56
To już trzeba mieć pecha. Moje koty zwykle były grzeczne.
Nazwa użytkownika:

E-mail:


Temat:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: