NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Katarzyna Figura była bita i poniżana

Wysłane przez Liza 
Katarzyna Figura była bita i poniżana
14 wrz 2012 - 14:59
Kupiłam Vivę ze wzgledu na ten wywiad. Figura przyznaje się, że była ofiarą przemocy. Pomyślałam od razu o tym, że opowiedzenei tego wymagało od niej nieprawdopodobnej odwagi. Tymczasem na forach internetowych i w komentarzach w portalach plotkarskich aż kipi od uwag typu - sama sobie zasłużyła / prowadzi rozgrywkę przed rozwodem / na pewno przesadza itp. Co gorsza, nawet osobym, które je współczują bardziej skupiają się na kwestii, dlaczego udzieliła tego wywiadu Vivie za 2,99 zł a nie jakiejś poważniejszej gazecie. Mam nadzieję, że teraz wybuchnie dyskusja merytoryczna o tym, jak to się dzieje, że nawet tak silne wydawałoby się osoby padają ofara przemocy, dlaczego kobiety sobie na to pozwalają, czyli jaki jest mechanizm przemocy, jak wreszcie poznać, że jesteśmy ofiarami
LadyKatie
Re: Katarzyna Figura była bita i poniżana
04 pa 2012 - 10:18
Uważam, że dobrze zrobiła nagłaśniając sprawę maltretowanych kobiet. Z drugiej strony, przesadą jest latanie z tym do każdej gazety, portalu, czy programu telewizyjnego (tu mam na myśli program Tomasza Lisa). Myslę, że jeden poważny wywiad by wystarczył. Teraz mamy medialną wojenkę z mężem tyranem, którego nawet własna matka się wyrzeka. Nie mówię, że jest to złe, wręcz przeciwnie. Szkoda mi tylko tych dziewczynek, które póki co nie dostrzegają tego szumu medialnego. Kiedyś jednak dorosną i sprawy mogą wymknąć się spod kontroli.
Nie zmienia to faktu, że kibicuję pani Katarzynie i mam nadzieję, że jej koszmar szybko się skończy.
05 pa 2012 - 09:12
Prawda jest tak, że cokolwiek by zrobiła Figura to spotka się z krytyką wielu osób. Ja popieram ją bezwarunkowo! To trochę myślę tak, jak z Iloną Felicjańską, ona musiała publicznie się przyznać do picia i zacząć o tym mówić, żeby nie było odwrotu i udawania przed sobą, że jest inaczej. Figura też - musiała powiedzieć, żeby przestała samą siebie oszukiwać
10 sty 2013 - 13:44
Jednak czy warto \"prać brudy\" na forum publicznym?
18 gru 2013 - 07:46
Moim zdaniem w takim wypadku warto, bowiem sprawy przemocy należy nagłaśniać, a nie pozwalać ofiarom zamykać się w sobie i nie podnosić głosu w swojej obronie.
14 sty 2014 - 11:55
Strasznie przykro było to czytać, też mam mieszane uczucia co do wywlekania brudów, ale przede wszystkim jej współczułam.
22 pa 2014 - 12:15
Współczuję jej, bo jest wspaniałą osobą - z tego co można oczywiście zaobserwować.
Jednak również uważam że są to sprawy na tyle prywatne, że nie należy o nich mówić, zwłaszcza do jakiś niskiej klasy brukowców. Jeśli miała taki problem, powinna iść z nim na policję a nie do gazety ...

Styl Skandynawski Sklep: White House Design.
02 kwi 2015 - 12:08
A może to był też trochę zabieg marketingowy?
12 sie 2015 - 18:04
Według mnie jak najbardziej !
27 sie 2015 - 14:13
nie chce mi się w to wierzyć...

17 wrz 2015 - 08:53
Ja bierzące plotki czytam na [www.kobietkowo.pl]
21 wrz 2015 - 09:53
Nie nam to osadzac co tak naprawde sie stalo bo po prostu nie wiemy. Jesli ona tak mowi, to czemu jej nie wierzyc? ZNacie ja? Nie! Wiec jesli sa jakiekolwiek podejrzenia ze jest ona bita i poniżana powinna to sprawdzic policja i to jak najszybciej. Ma mozliwosc jako osoba publiczna zabierac glos w takiej sprawie, i bardzo dobrze ze to robi. Dlaczego sobie na to pozwolila? Moze sie nie spodziewala? Kochala tego kogos i nagle cos w niego wstapilo. Czlowiek jest w szoku, gdy nagle okazuje sie po latach, ze bliska ci osoba zaczyna zachowywac sie jak potwor.
13 lis 2015 - 08:39
<a href=\"[www.emiodek.pl]\">Miód</a>
<a href=http://www.emiodek.pl/>Miód</a>
Miód
http://www.emiodek.pl/\"]Miód[/url]
[www.emiodek.pl]
26 lis 2015 - 07:53
Temat jest dosyć znany. Jako pierwsza aktorka miała odwagę przyznać się publicznie do takich akcji.
21 sty 2016 - 08:15
Bardzo lubię i cenię p.Kasię Figurę. To mocna i silna kobieta. I moim zdaniem powinna sie znaleźć się w tym artykule [www.entertheroom.pl] Kobiety w kinie i ich role wcale nie pokorne. A nasza Kasia Figura też ma na swoim koncie piękne i odważne role. Pani Kasi życzę dużo udanych ról, a was zapraszam do tego jak i innych artykułów.
01 lut 2016 - 09:36
Przyznam szczerze, że bardzo zszokowała mnie ta wiadomość. I znacząco wzrósł mój szacunek do tej kobiety że tyle w takim piekle wytrzymała ale potrafiła w końcu powiedzieć DOŚĆ! Mało ludzi to potrafi, naprawdę.
11 gru 2017 - 12:21
niektórzy są krytykowani dla zasady

[www.knall.uk]
13 gru 2017 - 17:49
a ja nie lubie krytykowac nikogo

21 gru 2017 - 11:22
Dziwny temat w ogóle, ze takie rzeczy wychodzą..
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: