NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Jak ugotować pyszny makaron?

Wysłane przez Ela 
Ela
Jak ugotować pyszny makaron?
21 sie 2012 - 11:45
Jak ugotować pyszny makaron? Macie swoja proporcję soli dodawanej do wody? Albo specjalne sposoby przelewania makaronu wodą po ugotowaniu? Dodajecie coś do wody, w której gotujecie makaron np. olej? Wiem, że Włosi nie dodają do makaronu wiele, a wychodzi im przepyszny.
ILikeNigella
Re: Jak ugotować pyszny makaron?
04 pa 2012 - 11:05
Powtórzę się, bo dodałam juz ten post w innym wątku, ale co tam :p

Na tvn Style jest nowy program kulinarny \\\\\\\"Pyszne 25\\\\\\\" prowadzony przez nową gwiazdę tvn (MasterChef) Annę Starmach... Nie będę się rozwodzić nad prowadzącą, bo nie o tym tutaj mowa, ale muszę przyznać, że program jest bardzo ciekawy. Pani Ania pokazuje jak przygotować danie w 25 minut i żeby jego cena nie przekraczała 25 zł. W ostatnim odcinku pokazała 4 różne przepisy na makarony w wersji wegetariańskiej oraz dla mięsożerców. Pokazuje też jak ugotować idealny makaron. Obejrzyj, polecam smiling smiley
Hoop
08 pa 2012 - 11:41
Dziwny jes ten program... Babeczka prowadzaca jakas taka dziwna. Ja ogladalam inny odcinek, o ciastkacgh. Jej przepisy sa szybkie, ale jak dla mnie malo ambitne.
06 sie 2014 - 10:41
Odrobina soli i oleju - to cała moja filozofia smiling smiley Makaron zawsze wychodzi bardzo dobry. Wiadomo wszystko zależy od pozniejszego dodania odpowiednich przypraw, ale to cały mój sekret winking smiley Dzisiaj robię normalne spaghetti z sosem śmietanowym i kurczakiem ze strony, która była podawany wcześniej na forum - [www.sprawdzonydrob.pl] Jak do tej pory wszystkie przepisy, z których skorzystałam są pyszne grinning smiley Niby proste, a tak dobrze smakują smiling smiley
28 pa 2014 - 09:51
Ja zawsze gotuję według przepisu na opakowaniu. Taki makaron raczej kupuję w sklepach ekologicznych także żeby było zdrowo na pewno musi być al dente smiling smiley
05 lut 2015 - 20:28
Zazwyczaj gotuję makaron na oko - zarówno jeśli chodzi o ilość wody, soli czy czas gotowania - najważniejsze to stale kontrolować stopień ugotowania makaronu.
04 lis 2015 - 14:48
A ja makaron wrzucam po prostu do gotującej z odrobiną soli. Nie lubię tego sposobu z dodawaniem oliwy ani zalewaniem zimną wodą. Po prostu jak się ugotuje to od razu wrzucam do sosu lub na talerz i jest pyszny i świeży. Jeśli lubisz makarony to bardzo dobre mają tu [www.telepizza.pl]. Spróbuj może znajdziesz inspirację dla siebie.
23 lis 2015 - 08:20
Jeśli nie jemy makaronu od razu to jednak lepiej jest go przelać zimną wodą. Musimy pamiętać, że makaron po wyjęciu z wody dalej się jeszcze gotuje.
25 gru 2015 - 13:34
ten znany kucharz- nie wiem czy poprawnie napisze Kurt Sheller kiedyś w jakimś programie kulinarnym podawał ze dobry makaron zawsze wrzucamy na zimną wode. Dla mnie szokujące trochę bo uczono mnie że na gotującą się wodę wrzucamy makaron. Potem jak go odcedzę polewam zimna woda żeby go zahartowac. Raz próbowąłam tak makaron na spagetti ugotować i powiem szczerze lepszy wyszedł
10 lut 2016 - 09:44
Ja sole wodę, dla smaki. Dodaje kapke oleju by makaron sie nie sklejał i po ugotowaniu przepłukuje zimna wodą by zmyć ten lepki osad który czasem sie tworzy, kiedy przetrzymam makaron za długo.
26 pa 2016 - 06:52
Również solę wodę jak gotuje makaron. Kilka razy nie posoliłam i makaron był totalnie bez smaku. Tak wiec nie wyobrażam sobie pominąć tej łyzki soli do wody przed gotowaniem.
Ze swojej strony polecam ten przepis na makaron ze szpinakiem:
przepisy.pl/przepis/makaron-ze-szpinakiem-2

Potrzebny jest jedynie makaron kurczak, szpinak mrożony.Danie obiadowe smaczne i zawierające dużo energii oraz witamin. Jest to równiez jedno z niewielu dań ze szpinakiem,które lubią dzieci.

05 sty 2017 - 08:57
Do makaronu przydałby się smaczny sos, jak na przykład hummus - wiedzieliście, że może być smacznym dodatkiem nie tylko na kanapki? smiling smiley Profi ma ciekawą ofertę, spory wybór w pysznościach. Zdrowo, ponieważ ma mało konserwantów smiling smiley
05 lip 2017 - 14:47
Makaron pyszny można ugotować jak się go nie przegotuje .
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: