NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Co robić, żeby nie przypalał sie ryż?

Wysłane przez Julia 
Co robić, żeby nie przypalał sie ryż?
17 sie 2012 - 13:58
Znacie jakieś sposoby, żeby ryż nie przypalał się do garnków? Bo strasznie nie lubię potem ich czyścić grinning smiley
Woreczki, tudziez mniejszy gaz smiling smiley :p
Ja wiem!!!! Najpierw rozgrzewasz trochę oleju (możesz z przyprawami) i wrzucasz ryż (wcześniej wypłukany, namoczony i osuszony), mieszasz aż wchłonie wodę, zalewasz zagotowaną i posoloną wodą (proporcje 1 objętość ryżu: 2 objętości wody), przykrywsz i gotujesz na małym ogniu. i UWAGA - NIE MIESZASZ już więcej. Bo jak ryz się gotuje to robią się kanaliki przez które paruje woda i ładnie wszystko odparowuje bez przypalania się. A jak pomieszasz to koniec...zaburzasz te kanaliki i się przypala
No to ja też muszę spróbować tego sposobu. Dziś na kolację ryż na mleku! mmmm... winking smiley do tego cynamon i cukier... dietetycznie, nie ma co :p
Re: Co robić, żeby nie przypalał sie ryż?
25 mar 2014 - 15:33
Jak ryż może się przypalić? Nie jestem jakaś biegła w gotowaniu, ale to chyba bardzo trudne ;P
26 mar 2014 - 12:55
klio Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jak ryż może się przypalić? Nie jestem jakaś
> biegła w gotowaniu, ale to chyba bardzo trudne ;P

Jak nie używasz ryżu w woreczkach, tylko takiego sypanego, to jest to bardzo łatwe.
31 pa 2014 - 12:32
Mi też na szczęściej ryż nigdy się nie przypalił smiling smiley

Stosował ktoś może soczewki toryczne ?
05 lut 2015 - 20:28
Ja zawsze gotuję ryż w woreczkach - jest to pewne pójście na łatwiznę, ale skoro jest taka możliwość to czemu z niej nie skorzystać?
04 lip 2017 - 11:45
U mnie najlepiej sprawdza się gotowanie w woreczku, nigdy nie jest przypalone a jednak ugotowane na czas i miękko. Nie lubię luźno gotować, bo jednak właśnie często dochodzi do przypalenia.
21 pa 2017 - 18:31
Najlepiej jest gotować ryż w woreczku. Wtedy masz pewność, że się nie przypali. Jeśli jednak wolisz gotować bez woreczków dodaj odpowiednią ilość wody i często mieszaj smiling smiley
22 pa 2017 - 18:30
moja babcia miała taki przepis na gotowanie ryżu sypkiego. Trzy szklanki wody na szklankę ryżu. Gotować 15 minut. Owinąć w ręcznik i trzymać pod poduszką ok pół godziny. Zawsze wychodził idealny
24 pa 2017 - 13:57
Ja od zawsze robię w woreczkach i jeszcze nigdy nie przypalił mi się ryż.
13 sty 2018 - 15:27
Być może to wina naczynia z którego korzystasz, zły dobór garnków, to częsty problem, zainteresuj się tematem [www.kuchniaonline.pl]
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: