NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Ciasta, ciastka i desery

Wysłane przez słońce 
Ciasta, ciastka i desery
18 wrz 2013 - 09:57
Jestem strasznym łakomczuchem, uwielbiam ciasta, ciasteczka i desery.
Własnie zjadam ostatni kawałek upieczonego wczoraj kopca kreta dr. oetkera i już się zastanawiam, co by tu znów pysznego upiec smiling smiley .

Jakie są wasze ulubione słodkości ?
Jeśli pieczecie same to podajcie przepisy smiling smiley .
Re: Ciasta, ciastka i desery
19 lut 2014 - 10:52
Aż dziw bierze, że nikt nie pociągnął tego tematu smiling smiley Przecież my kobiety uwielbiamy słodkości - nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej. Ja jem wszystko - i ciasta i desery, lody - rzadko, ale nie ograniczam się szczególnie. Mam sporo stresu w pracy - szukam gotowe spółki na sprzedaż - i niestety, ale trochę ten stres zajadam. Mocno mi to jednak nie przeszkadza smiling smiley
28 lut 2014 - 11:34
Rowniez jestem strasznym lakomczuchem ,moglbym jesc ciastka godzinami, teraz niestety mecze sie z tym glupim pitem, od dwoch dni nie mam czasu na gotowanie, pieczenie itd. Slyszalem ze program pit 2014 pomaga i ulatwia rozliczanie, wiecie cos moze o tym ?
07 mar 2014 - 08:34
Ja maniakalnie pieke muffiny. dosłownie ze wszystkim. Zarówno takie słodkie, z czekoladą itp. jak i bardziej wytrawne np. ze szpinakiem i serem. Najbardziejlubie proces robienia, później zjadam 1-2 ciastek, a resztę wciskam rodzinie i znajomym winking smiley.
10 mar 2014 - 14:47
Jedzonko wyglada bardzo smakowicie, gdy tylko wypelnie pit 38 2013 wezme sie za zajadanie. Mniamm....
12 mar 2014 - 12:40
Ja najbardziej lubię piec czekoladowe muffiny z nadzieniem mascarpone (jak coś przepis można znaleźć na Kwestii Smaku)
13 kwi 2014 - 17:33
Uwielbiam jeść słodycze, lubię też sama je przygotowywać. Czasem mam tylko problem z zapamietaniem przepisów. Od córy dostałam przepiśnik i od teraz wszystkie przepisy, nawet te wzięte od babci i mamy trzymam w jednym miejscu. Przy moim charakterku i braku zdolności organizacyjnych to prawdziwy hit. winking smiley
06 maj 2014 - 12:51
Sama chętnie upiekłabym Kopiec Kreta. Dam radę zrobić go z przepisu, czy lepiej kupić gotowe opakowanie?
09 lip 2014 - 06:23
Cześć smiling smiley Ja uwielbiam wszystkie ciasta, które mają w swoim składzie choć trochę orzechów smiling smiley Kopiec kreta można też upiec ale czasem wolę zrobić coś bardziej skomplikowanego, np tort orzechowy. Wtedy kupuje orzechy firmy http://ros-sweet.tumblr.com i kuchnia przez 1,5 godz jest moja smiling smiley Trudno jest się oprzeć takiemu tortowi, nawet jak ktoś jest na diecie smiling smiley Pozdrawiam
Takutui
04 sie 2014 - 06:09
Ja z kolei uwielbiam wszelkie ciasta i torty, które w swoim składzie mają owoce. Mogą być w żelu. Takie zwalają mnie z nóg. Obojętnie jakie, oby były, oby czasem może była też bita śmietana, to już w ogóle jest bajka. Najczęściej zamawiam je od nich: [cukierniatortykatowice.pl], a że mają na zamówienie, to sobie wymyślam jakieś świetne smaki smiling smiley
Ciasteczkowy potwóóóór
04 sie 2014 - 07:48
Ja z kolei nie mogę przejsc obojętnie obok drożdżówek...oj pączki i te sprawy. Mam swoją sprawdzoną miejscówkę na nie: [www.piekarniaratynski.pl] wprost bosskie
10 pa 2014 - 12:38
ja tez grzesze miloscia do slodyczy winking smiley)) dzisiaj ledwo zmiescilam się w spodnie bo nie mogę się oprzec tiramisu w http://pizzalovepane.pl/menu/slodkie/ !!! na nieszczescie pracuje blisko tego miejsca i co drugi dzien cos kupuje… a torcik bezowy?! Mniaaaaam smiling smiley))
05 lis 2014 - 15:01
Rónież lubię słodkie, ale bardziej zajarana jestem na różne sałątki. teraz testuje te: http://www.roadamerican.pl/pl/salatki/ Cezar jest mega!
14 lis 2014 - 12:04
22 maj 2015 - 04:56
Ostatnio stawiam na zdrowe słodkości: batoniki na bazie płatków owsianych i bakalii, ciasteczek jaglanych czy puddingi chia.
18 cze 2015 - 14:29
gruszka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Sama chętnie upiekłabym Kopiec Kreta. Dam radę
> zrobić go z przepisu, czy lepiej kupić gotowe
> opakowanie?

Ja robię z pudełka bo wychodzi przepyszne smiling smiley i mam gwarancję, że nie zepsuję.
Kilka dni temu robiłam też z truskawkami, polecam, palce lizać smiling smiley Ciekawe z jakimi innymi owocami można zrobić to ciasto i wyjdzie równie smaczne jak z bananami czy truskawkami smiling smiley
Jak macie jakieś pomysły, piszcie smiling smiley
25 cze 2015 - 07:54
Nie lubię tych ciast z pudełka, uważam, że równie smaczne można zrobić od podstaw i to niedużym nakładem pracy.
22 gru 2015 - 10:01
Jak ktoś nie ma czasu na pieczenie, to są idealne. W sumie chyba też taniej wychodzą.
22 gru 2015 - 10:08
Przecież pieczenie normalnego ciasta zajmuje dosłownie tyle samo czasu! Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia. Spójrz na tę babkę cytrynową na cooklet, przecież jej przygotowanie jest banalnie proste. Dzięki tej wyszukiwarce na pewno coś znajdziesz.
17 lut 2016 - 19:06
Ja chyba ze słodkości lubię najbardziej Wedlowskie Ptasie Mleczko, szczególnie waniliowe, w czerwonym opakowaniu. Dostałam w niedzielę z okazji Walentynek i już zniknęło winking smiley
23 lut 2016 - 14:06
moje nieustanne zmory XD
ostatnio podjęłam walkę z własną siłą woli, muszę wreszcie odstawić te małe cholerstwa, bo efekty moich ćwiczeń nie są takie, jakie bym chciała, żeby były po takim czasie.
na razie trzymam się ograniczenia 1-2 słodkie dziennie, zamiast z marszu odstawić wszystko, bo długo bym nie pociągnęła.
a jem już tyle lat, że przypomina to już uzależnienie od cukru.
preferuję coś z czekoladą, ale nie pogardzę też żelkami czy czipsami, choć te jem bardzo rzadko. czekolada to jednocześnie mój przyjaciel i wróg.
02 mar 2016 - 10:48
Ja też jestem łakomczuchem ale staram się robić ciasta warzywne takie jak marchewkowe - moje ulubione! grinning smiley
22 mar 2016 - 12:28
Ja robiłam przedwczoraj babeczki marchewkowe z pomarańczowym lukrem. Były przepyszne!
22 sie 2016 - 12:15
Ja dorzucam jeszcze ciasteczka owsiane w takiej zdrowszej wersji bez cukru i z różnymi bakaliami: [przepisyjoli.com]
23 sie 2016 - 16:43
Jako, że moim ulubionym składnikiem kulinarnym jest nutella to większość deserów jakie przygotowuję są właśnie z nią smiling smiley wiele inspiracji wzięłam ze strony [www.nutella.com] , sporo wymyśliłam sama (zawsze tak by równoważyć słodycz kremu). Polecam wypróbować smiling smiley
08 lut 2017 - 07:33
Z racji tego,ze kilka świąt przed nami . Jak walentynki , dzień kobiet czy też wielkanoc podsunę Wam smaczny placek, który będzie się nadawał praktycznie na każdą okazję:
[www.przepisy.pl]

Jest to przekładane ciasto Banalnie proste do upieczenia ( nauczyłam piec nawet swoje dzieci) . I jednocześnie smaczne. Najlepiej jesli dacie do tego wiśnie nie mrożone ale z własnych przetworów ( sama praktycznie zawsze robie kilka słoików takich wiśni aby potem mieć je do wypieków).
15 lut 2017 - 09:17
Wczoraj na walentynki zrobiłam pyszne ciasto czekoladowe z malinami. Bardzo nam smakowało smiling smiley
Przepis znalazłam na blogu: [www.panitereska.pl]
Własnie zjadam ostatni kawałek i rozpływam się smiling smiley jest takie pyszne.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-15 10:18 przez słońce.
10 kwi 2017 - 07:03
Osobiscie jestem bardzo wygodnicką osoba. Lubię jeść, lubię gotować Niemniej wybieram potrawy, które są proste w przygotowaniu oraz smaczne....

W tą Wielkanoc zamierzam upiec tradycyjną babkę z wiśniami
www.przepisy.pl/przepis/babka-z-wisniami-11997

Babka smaczna. Jeszcze mi się równiez nie zdarzyło aby mi nie wyszła smiling smiley
Robi się ją jakąś godzinę ale większośc to czas przeznaczony na pieczenie:

01 cze 2017 - 09:42
Hej, jak lubisz gotować to mogę polecić fajny profil na FB: [www.facebook.com] powstali całkiem niedawno ale mają bardzo fajne przepisy, ostatnio na przykład robili ciasto ze szpinaku, robiłam, polecam, było pyszne, a przy tym wyglądało obłędnie winking smiley
26 cze 2017 - 09:13
Ja korzystam z przepisów na Kwestii Smaku. Przynajmniej wiem, że te ciasta zawsze mi wyjdą.
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: