NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Kiedy pierwsza wizyta u dentysty?

Wysłane przez Iwa 
Iwa
Kiedy pierwsza wizyta u dentysty?
06 sty 2017 - 12:15
Witajcie. Może od razu doprecyzuje pytanie żeby nie było jakichś niejasności - chodzi mi o to w jakim wieku były Wasze pociechy gdy poszliście pierwszy raz do dentysty? Mam teraz dylemat odnośnie stomatologa właśnie. Moje dziecko nie przepada za myciem ząbków i chociaż wiem, że teoretycznie już powinniśmy odbyć pierwszą konsultację ( -> https://zdrowie.enel.pl/artykul/poradnik-stomatologiczny-jak-dbac-o-zeby-dziecka ) to jednak chce jakoś mentalnie przygotować dziecko do tej wizyty. Wiem, że pierwsza konsultacja może być kluczowa, nie chce żeby się zniechęciło i chce to jakoś lepiej ogarnąć - wytłumaczyć. Jak w ogóle podejść do tematu? Dziecko jest zawsze niespokojne na wizycie u lekarza (nie ma żadnych złych doświadczeń, długotrwałej choroby etc.)
Re: Kiedy pierwsza wizyta u dentysty?
06 sty 2017 - 16:05
Ja byłam z dzieckiem pierwszy raz u dentysty, jak miało 3 lata. Tak kontrolnie, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Uprzedziłam, że pani zajrzy jej do buźki obejrzeć, czy ma ładne ząbki a po wszystkim idziemy na loda. Dziecko wyszło z gabinetu zadowolone i spokojne. I nigdy później nie miało lęku przed dentystą.
17 sty 2017 - 11:55
Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej dla dziecka - przyzwyczai się do dentysty, polubi i stanie się jego kolegą, który dba o zęby, a nie złym doktorem, który wierci dziury i sprawia ból. Tak wytłumaczyłam mojemu synkowi. Bardzo boi się, że coś może zaboleć więc chodzimy profilaktycznie, bo wie, że jak jest coś małego to nie boli winking smiley Na portalu zdrowia dziecka masz fajny artykuł od stomatologa [portalzdrowiadziecka.pl] który odpowiada na nasze pytanie

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-17 11:55 przez fiolka.
20 lut 2017 - 22:01
Ja również uważam,że im wcześniej tym lepiej dziecko przyzwyczaja się do pewnych rzeczy więc nawet mały przegląd jest wskazany. A le jeśli chodzi o dzieci to warto jednak wybrać dobry i sprawdzony gabinet aby nie zrazić malucha, bo nie oszukujmy się nie wszyscy mają odpowiednie podejście do dzieci. Ja mogę polecić wszystkim mamą [www.stomatologiadziecieca.com] super gabinet bezstresowo i bardzo komfortowo. Dziecko na pewno nie będzie miało złych wspomnień.
30 mar 2017 - 12:48
jak od małego będziesz przyzwyczajała to później nie będzie się bało dentystysmiling smiley Ja byłam z małym jak miał 2 latka na takiej wizycie adaptacyjnej, chyba większość gabinetów mają takie wizyty dla maluchów.
02 gru 2017 - 12:01
Pierwsza wizyta jak najwcześniej moim zdaniem żeby dziecko oswoiło się z dentystą. Ja mam u siebie w Lublinie sprawdzonego stomatologa - centrum Aldent. Mają rewelacyjne podejście do dzieci. Polecam.
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: