NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Kiedy do przedszkola?

Wysłane przez Mama przedszkolaka 
Moje trzyletnie dziecko we wrześniu idzie do przedszkola. A ja cały czas się zastanawiam, dlaczego fundujemy mu taką traumę. Mój mąż mówi, że przesadzam, ale jak pomyślę o tym przeskoku z domowych pieleszy do 25-osobowej grupy ściśniętej na powierzchni, która jest niewiele większa od mojego pokoju z kuchnią to robi mi się słabo. Niby każdy mówi, że dziecko się przyzwyczai. Ale jakim kosztem? Ok, nie mam nic przeciw przedszkolom, ale na pewno nie powinno być więcej niż 15 osób w grupie. I być może powinno się zacząć rok później. Nawet sama dyrektorka jednego z przedszkoli powiedziała mi, że 3 lata to bardzo niefortunny moment, lepiej byłoby 4 lub... 2. Bo trzylatek za dużo już wie, więc trudniej mu się przyzwyczaić niż dwulatkowi, ale z kolei jeszcze nie rozumie tyle co czterolatek, któremu byłoby zdecydowanie łatwiej wytłumaczyć po co zostaje w przedszkolu
Re: Kiedy do przedszkola?
14 gru 2013 - 13:17
Zawsze można sie udać z dzieckiem do specjalisty np Psychologa jeżeli jesteś z Warszawy to znam gabinet, poradnie. Moja znajoma tam była właśnie u psychologa dzieciecego jak dziecko poszło do pierwszej klasy i sobie nie radziło. Podobno pomogli bardzo. Tu masz nazwę i link Gabinetpromyk.eu Sprawdź jeżeli jesteś z Warszawy
14 mar 2014 - 09:19
Ja myślę, że warto spróbować. Moje dziecko poszło do przedszkola w wieku 3 lat i po pół roku prawie do niego biegło bo tak uwielbia zabawę z koleżankami. Bardzo się też tam rozwinęła i jest znacznie bardziej samodzielna. Zawsze można zrezygnować jeśli będzie problem.
28 mar 2014 - 09:56
Pzecież są przedszkola, w kórych grupy są mniejsze, oczywiście są prywatne i trzeba za nie płacić, ale skoro tak przeżywasz to co stanie się z dzieckiem to może warto to rozważyć.
jijii
15 sie 2014 - 20:32
Możesz też isć do neurologa żeby ocenić rozwój psychoruchowy. Ja tak zrobiłam z moim Stasiem zanim poszliśmy na pierwsze zajęcia do przedszkola. A byłyśmy u tej pani doktor: [neurologwroclaw.com] bardzo dobry lekarz
03 wrz 2014 - 12:25
Mój Kamilek chodzi do przedszkola od 3 roku życia. Niestety musiałam go wysłać, bo musiałam wracać do pracy. Ale w sumie to dobrze, bo nauczył się trochę życia w małej grupie rówieśników. Na szczęście przedszkole mamy blisko domu (http://przedszkole-promyk.pl/) więc zawsze babcia może go wcześniej odebrać.
Tadeuszkoa
03 wrz 2014 - 13:39
Mój Krzysiko chodzi do prywatnego przedskola (http://www.elfik.pl/_) i chodzi do bardzo chętnie. Wcześniej chodził do żłobka. Generalnie to wszystko kwestia organizacji, podejścia i podziału prac...
Tyua
04 wrz 2014 - 11:38
No ja też uważam, że dobrze by było wysłać Małego do neurologa, zawzze to lepiej mieć spokojną głowę. Ja wysłałam mojego Szkraba tu: [neurologiaplock.pl] i jestem zadowolona i spokojna
Puaaijs
15 wrz 2014 - 11:45
Moja Córka chodzi do prywatnego przedszkola (http://www.przedszkolekonradek.pl/), posłałam ją jak miała 3 lata. Adaptacja trwała ok. miesiąca, ale teraz jest już okej. Bardzo lubi zajęcia dodatkowem ćwiczy i maluje. Coraz bardziej się rozwija...
14 pa 2014 - 12:58
Z doświadczenia moge powiedzieć, że nie ma sie czego bać. Dzieci bardzo szybko przystosowują się do nowych warunków, minie parę dni i zapomni, że przedtem było tylko z mamą. Moje tak miało i nawet smutno mi trochę było, że tak szybko zapomniało o starej matcesmiling smiley
16 pa 2014 - 18:28
Dzieci bardzo szybko adaptują się do nowych okoliczności. Często strach przed przedszkolem potęgujemy my - rodzice.
19 pa 2014 - 14:17
jak najszybciej do przedszkola, jak najszybciej do szkoły
22 maj 2015 - 19:41
Myślę, że dosyć wcześnie warto wysłać dziecko do przedszkola, ponieważ dzięki temu będzei lepiej funkcjonowało w grupie.
25 maj 2015 - 08:47
Wydaję mi się, że jest to jednak sprawa bardzo indywidualna i wszystko będzie zależeć od samego dziecka. Jeśli ma zdiagnozowane adhd z moxo-adhd.pl to lepiej będzie jak później pójdzie do przedszkola - gdy uda się jakoś ujarzmić jego zachowanie.
27 maj 2015 - 19:17
I nie wolałyście zostać dłużej w domu z dzieckiem? faktycznie prywatne przedszkole to lepsza opcja?

18 wrz 2015 - 23:56
do przedszkola najlepiej od 4. roku zycia
16 gru 2015 - 11:26
Moje dziecko zaczęło uczęszczać do przedszkola kiedy miało 3 lata i 4 miesiące. Dzięki wspaniałej kadrze świetnie sobie radzi, nauczył się być bardziej samodzielny, poprawił mu się apetyt i zaczął lepiej mówić. Przedszkole które wybrałam [puchpuch.pl] świetnie podchodzi do rozwijania zainteresowań dzieci, organizują dużo zajęć dodatkowych, nie żałuję decyzji o wysłaniu mojego malucha do przedszkola.
25 gru 2015 - 13:55
Dokładnie przedszkole gdzie sa dobrzy pedagodzy, duża liczba zajęć dodatkowych to skarb. Sami na takie trafiliśmy u nas w Piasecznie. Wybraliśmy dla Majusi przedszkole Ala i Kot. Świetna kadra, a zajęcia dodatkowe jak dla mnie rewelacyjne. rozwijają dzieci nie tylko pod kątem plastyki, muzyki , tańca ale i aktorstwa. I wyobraźcie sobie ze nie jest to przedszkole prywatne , a publiczne ( [www.alaikot.pl] )
31 gru 2015 - 14:44
Można już od trzeciego roku życia, ale niektóre dzieci chyba powinny dopiero po ukończeniu czwartego roku iść do przedszkola. Na [emaluszki.pl] jest wiele informacji dla rodziców przedszkolaków oraz dzieci w innym wieku. Można zadać też pytanie ekspertom, którzy doradzą, jak przygotować malucha do pójścia do przedszkola. Bardzo dobra baza wiedzy dla rodziców.
26 sty 2016 - 07:19
Właśnie szykuję się do powrotu do pracy i szukam przedszkola. Dotarłam tu
[www.alaikot.pl] I bardzo mi się podoba to przedszkole, maja bardzo ciekawe zajęcia i co dla mnie ważne legopede. Muszę się do nich wybrać i dowiedzieć, czy mogę stopniowo przyzwyczajać dziecko do przedszkola w ramach tych pięciu bezpłatnych godzin. Chcę by odbyło się to z jak najmniejszym stresem dla syna i dla mnie też. Mały ma cztery lata i myślę, że to najwyższy czas, by nauczył się życia w grupie rówieśników.
20 maj 2016 - 13:38
Ja swojego synka zapisałam do przedszkola jak miał 3 latka i uważam, że to był dobry wybórsmiling smileysmiling smiley Jeżeli musisz wrócić do pracy wcześniej, a dzieciak jest zbyt mały do przedszkola , to spróbuj z żłobkami, albo może zmień pracę na tą do której potrzebna jest mniejsza dyspozycjność? Ja np. jak mały skończył 2 latka pracowałam przez rok przez agencję pracy tymczasowej na pół etatu ([www.gppeople.pl] - polecam), a mały zostawał na 4 godzinki z teściową smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: