NEWSLETTER

  • Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Korepetycje w podstawówce

Wysłane przez margo903 
Korepetycje w podstawówce
17 wrz 2014 - 18:09
Moja siostra znalazła poratl z ogłoszeniami edukacyjnymi (kliknij tutaj) i postanowiła poszukać swojemy synkowi (7 lat) korepetycji. Nie zauwazyłam, żeby dziecko miało jakieś problemy z nauką. Jak sądzicie czy korepetycje w takim wieku mają jakiś sens?
Re: Korepetycje w podstawówce
23 wrz 2014 - 16:49
Oczywiście, że korepetycje w wieku 7 lat mają sens, jesli dziecko ma jakieś dysfunkcje i problemy z pisaniem/czytaniem/liczeniem. Jeśli jest to jednak zdrowe dziecko to nie widzę ku temu powodów. Przecież to normalne, że może wolniej pojmować niż inni, bo w róznym tempie pochłanaiją wiedzę. Korepetycje mają sens od 4. klasy.
Re: Korepetycje w podstawówce
14 pa 2014 - 13:04
No nie wiem..na takim etapie nauki to chyba wystarczyłaby pomoc rodziców. jak dla mnie siedem lat to za wczesnie na kroki.
Re: Korepetycje w podstawówce
19 pa 2014 - 14:15
zgadzam się z „maryp” . Przede wszystkim \"korepetycje\" to porażka nauczyciela, szkoły i rodziców. Po to podręczniki mają być w szkole by dzieci uczyły się w szkole. Nie ma co stresować dzieci. No chyba że dziecko ma zaległości przez absencję. Wówczas nie można pozwolić by nie zrobiło materiału który opuściło. Dopuszczenie do zaległości powoduje dysproporcję zdobytej wiedzy w porównaniu z rówieśnikami. To jest źródłem stresu u dziecka i niechęci do nauki. Nie można do tego dopuścić. Rola matki, ojca w nauce dziecka w szkole podstawowej jest nie do zastąpienia. Pamiętajmy, by nie podważać autorytetu nauczyciela, twórcy programu itp. Poświęćmy dziecku swój czas a kiedyś to zwróci się nam i dziecku.
Re: Korepetycje w podstawówce
18 wrz 2015 - 23:58
korepetycje moim zdaniem zzbedne. lepiej jak rodzic z dzieckiem przysiądzie
Re: Korepetycje w podstawówce
02 cze 2016 - 09:37
lepiej wysłać dzieciaka do szkoły językowej niech od małego się uczy języka, najlepiej dać możliwość mu nauki już od 6 roku życia smiling smiley osobiście polecam [www.yespiotrkow.pl] smiling smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-02 09:38 przez wielbicki33.
Re: Korepetycje w podstawówce
17 pa 2016 - 07:22
Moja koleżanka daje i fajne jest to że można sobie fajnie tak dorobić.
Re: Korepetycje w podstawówce
04 cze 2017 - 14:52
Ostatnio spotkałam się z tym, że na zakończenie roku szkolnego dzieciaki otrzymują gry i programy edukacyjne. Według mnie jest to świetny sposób, by poprzez zabawę przy komputerze i rozwiązywanie zadań i łamigłówek przemycać wartości edukacyjne. Nasze pociechy same nie zdają sobie sprawy, że się uczą, bo tyle frajdy im to sprawia, warto więc zastanowić, bo faktycznie jest to dużo lepsze, niż standardowe nagrody, które dotychczas otrzymywali. Świetną ofertę można znaleźć od Akademii Umysłu [www.akademia-umyslu.pl] specjalnie skierowaną dla szkół, chociaż indywidualnie też jak najbardziej można korzystać i sprawić, by dziecko ćwiczyło pamięć, koncentrację, a przy tym świetnie się bawiło.
Re: Korepetycje w podstawówce
13 pa 2017 - 19:16
Trzeba wybrać dobrą szkołę wtedy nie będzie trzeba płacić za korepetycje. My zdecydowaliśmy się posłanie dziecka do podstawówki prywatnej w [www.prywatnaszkola.pl] tam od pierwszej klasy uczą dwóch języków obcych, w świetlicy dzieci mogą odrobić lekcje pod okiem nauczyciela. Poza tym oferują dużo zajęć dodatkowych, przy czym opłata jest jedna. Wbrew pozorom taka szkoła może okazać się tańsza, niż teoretycznie darmowa podstawówka.
Re: Korepetycje w podstawówce
10 lis 2017 - 11:53
Moje dziecko miało problem z językiem angielskim. Na szczęście niedaleko mnie jest szkoła językowa opole i pomogli mu dość szybko ze wszystkim.
Re: Korepetycje w podstawówce
13 lis 2017 - 11:04
jeśli rodzic nie jest w stanie pomóc dziecku, to korepetycje mają sensFull Article
Re: Korepetycje w podstawówce
09 lut 2018 - 12:52
Wiadomo że wkład rodziców w naukę dziecka jest potrzebny , ale równie ważne jest wybranie dobrej szkoły. Dlatego my zdecydowaliśmy się posłać dziecko do prywatnej placówki Te Vizja na Ochocie (ul.Gładka). Od początku ma zapewnioną naukę na najwyższym poziomie, bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych , które pomagają się jej rozwijać .
Re: Korepetycje w podstawówce
18 maj 2018 - 04:16
Kompletnie nie orientuje się w temacie korepetycji smiling smiley Pewnie dlatego, że mój syn na co dzień uczęszcza do świetnej podstawówki i nie mamy już potrzeby by zapisywać go na zajęcia dodatkowe. Jeśli jesteście z Warszawy to polecam polsko-angielską szkołę Edison na warszawskim Wilanowie. Szkoła z wysokim poziomem nauczania, doskonale wykwalifikowana kadrą pedagogów i ciekawą propozycją zajęć dodatkowych.
Nazwa użytkownika:

E-mail:


Temat:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: