NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Higiena intymna - jak dbać?

Wysłane przez Aga_Krk 
Higiena intymna - jak dbać?
16 mar 2016 - 08:59
Ostatnio przeczytałam (na kobiecość.info), że powinnyśmy mieć specjalny ręcznik do higieny intymnej, czyli taki, który będzie przeznaczony tylko do tych miejsc. Myślicie, że to pomaga w zapobieganiu infekcjom? Co o tym myślicie?
Re: Higiena intymna - jak dbać?
17 cze 2016 - 15:35
hm ciężko powiedzieć... najważniejsze, żeby mieć swój ręcznik, którym nikt nie wytrze rąk itp. A czy osobno do ciała a osobno do sfer intymnych to chyba już nie ma takiego znaczenia. Infekcjom można zapobiegać przez odpowiednią dietę, higienę, a jeśli już coś dopadnie warto sięgnąć po [www.tantumrosa.pl]. Bardzo dobry lek na infekcje intymne.
25 sty 2017 - 11:07
Ale ręcznik też się szybko brudzi także trzeba by było go zmieniać bardzo często. Najlepiej się podmywać ale trudno po każdym skorzystaniu z toalety wchodzić pod prysznic i się podmywać. Znalazłam trochę inne rozwiązanie może droższe, ale urządzenie posłuży lata i co ważne higiena będzie utrzymana. Mówię tutaj o takich specjalnych deskach myjących z uspa, które myją okolice intymne strumieniem ciepłej wody. Tutaj jest filmik jak to działa www.youtube.com/watch?v=k_hx9Qm2ot0 . Ale to nie wszytko trzeba też stosować odpowiednia dietę i płyny przeznaczone do miejsc wrażliwych.
18 maj 2017 - 12:00
Oczywiście że tak, sama takiego używam. Już nie chodzi o infekcje bakteryjne miejsc intymnych a wycieranie sobie twarzy czy pozostałych części ciała ręcznikiem który użyliśmy po bidecie ;-)

Zachęcam do odwiedzenia strony [www.myob.pl], można tam znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących dojrzewania, miesiączkowania oraz wielu innych smiling smiley
30 mar 2018 - 21:55
Racja, dobrze mieć taki ręcznik. Zajrzyj na womenshealth.pl, bo mają tam kilka teksów o dbaniu o higienę imtymną
23 kwi 2018 - 08:08
W sumie w różnego rodzaju sklepach, czy specjalistycznych zielarniach kupić można sporo skutecznych produktów, które ułatwiają dbanie o higienę intymną. Sama zamawiam czasami różne środki na https://herbapis.pl/higiena-intymna i z ich skutecznego działania jestem jak najbardziej zadowolona. winking smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-23 08:08 przez Anabelle.
09 maj 2018 - 21:18
Ja nie mam osobnego ręcznika co prawda ale zawsze do wycierania tych miejsc stosuję róg z metką smiling smiley infekcje łapały mnie jak miałam obfite miesiączki, teraz biorę belarę to się wreszcie problem skończył, z infekcjami też.
18 maj 2018 - 10:51
Ja też zawsze miałam skłonność do infekcji intymnych, choćbym nie wiem jak o siebie dbała i uważała. Choć na osobny ręcznik do miejsc intymnych nie wpadłam, mam osobny jedynie do twarzy. Tak czy inaczej te kłopoty mam już za sobą odkąd ginekolog poradził mi probiotyk Vivomixx [www.apteka-melissa.pl] , który wpływa na rozwój prawidłowej flory bakteryjnej pochwy i przeciwdziała powstawaniu bakteryjnego zapalenia pochwy. Już zapomniałam czym jest pieczenie i swędzenie, że nie wspomnę o bólu smiling smiley A w pakiecie ten środek jeszcze dba o jelita, także problemy żołądkowe czy wzdęcia też już mnie nie dotyczą smiling smiley
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: