NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Niedobór magnezu

Wysłane przez fairytales 
Niedobór magnezu
20 maj 2014 - 12:19
Szukam jakiś dobry suplementów diety, które pomogą mi w uporaniu się z niedoborem magnezu. Zaczynam chodzić trochę zmęczona i miewam skurcze łydek w nocy? Kto? cos?
Re: Niedobór magnezu
20 maj 2014 - 17:50
Byle nie najtańszy smiling smiley Najtańsze suplementy zawierają magnez w postaci tlenku magnezu, który jest praktycznie niewchłanialny. Bardzo dobry jest Fortimag z cytrynianem magnezu, a do tego ma jeszcze potas i wit. b6, która jest niezbędna do tego, by magnez się lepiej wchłaniał. Generalnie jeśli niedobór nie jest duży to po kilku dniach powinno przejść.
23 lip 2014 - 07:42
Może po prostu bierz zwykły magnez - zamiast jakiegoś zmodyfikowanego suplementu.
23 lip 2014 - 18:01
Moim zdaniem nie tyle jest ważne to, na jaką markę się zdecydujemy ale to, czy zadbamy o odpowiednie jego wchłanianie. Trzeba zrezygnować z kawy i herbaty, bo to one w dużej mierze wypłukują magnez.
20 sie 2014 - 06:42
Często demonizuje się kawę w tym względzie, a ona sama w sobie nie jest aż taka zła - jeśli mam czas zwiększonej aktywności fizycznej albo intelektualnej to też automatycznie zwiększa się nam potrzeba na magnez i to często jest przyczyną jego niedoboru.
21 pa 2014 - 09:56
mawkajust Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Może po prostu bierz zwykły magnez - zamiast
> jakiegoś zmodyfikowanego suplementu.

Właśnie chodzi o to, by dobrze wybrać magnez. Bo co to jest \"zwykły magnez\"? Nie ma czegoś takiego. Magnezy różnią się między sobą tym, w formie jakiego związku jest magnez - jeden wchłania się lepiej, drugi gorzej. Dlatego warto na to zwrócić uwagę, kupując go w aptece. Proponowany przeze mnie Fortimag, ma ten magnez w najlepiej przyswajalnej formie i do tego ma wit. B6, która ułatwia jego wchłanianie.
Co do kawy to fakt, jeśli ktoś pije jej zbyt dużo to może ona przyczyniać się do wypłukiwania magnezu, ale normalne picie kawy, jedna filiżanka dziennie krzywdy raczej nie zrobi smiling smiley
17 lis 2014 - 14:06
Najlepiej sprawdź w aptece, tam Ci dobrze doradzą.. są różne suplementy, sama najlepiej wiesz czego potrzebujesz ...

04 lut 2015 - 12:58
Możecie mi polecić dobry magnez? Ostatnio cały czas budze się ze skurczem łydek i rganiem powieki i totalnei nie wiem co z tym zrobić :/

Tanie przeprowadzki? Warszawa oferuję najlepsze firmy smiling smiley
11 lut 2015 - 08:00
Najlepiej idź do apteki i zapytaj farmaceutkę. Nie ma co ufać reklamom.
03 mar 2016 - 15:29
A może spróbować uzupełnić magnez w naturalny sposób? Za pomocą wprowadzenia do diety produktów zawierających magnez. Większość z nas ma go organizmie z reguły za mało. Problem z magnezem jest głównie spowodowany tym, że z pożywienia nie przyswaja się on najlepiej. Dlatego należy zwrócić uwagę na produkty, które się spożywa. W diecie przeciętnego Polaka największym źródłem magnezu są produkty zbożowe, mleko i jego przetwory oraz ziemniaki. Jeśli unikamy produktów mlecznych albo nie możemy go spożywać wtedy pojawia się problem. Magnez możemy też uzupełnić z pomocą wód leczniczych, których skład znacznie się różni od wód mineralnych.
22 mar 2016 - 19:41
niestety nie ukrywajmy, że jakość kupowanego jedzenia staje się coraz niższa. Do warzyw i owoców trafia coraz więcej związków chemicznych a jest w nich coraz mniej minerałów. Szczególnie jesienią i zimą gdy nie można kupić ich na staganie od rolnika Dlatego też w okresie jesienno zimowym wspomagam się minerałami w formie tabletek musujących, na przykład firmy Nordfarm Do wyboru jest Magnez, witamina C, żelazo itp. Wystarczy szklanka wody do rozpuszczenia tabletki i można wybić nawet w pracy
27 mar 2016 - 10:12
Magnez najlepiej przyswajać naturalnie, a nie przez suplementy.
29 mar 2016 - 20:04
A jaki znasz na to sposób? Z chęcią go poznam.
30 mar 2016 - 11:09
Oczywiście poprzez dietę! To nie jest problem, żeby sprawdzić gdzie takiego magnezu jest dużo.
25 kwi 2017 - 10:06
I jak z tymi skurczami? Jest lepiej? Ja też miałam dosyć długo z tym problem, ale u mnie poprawiło się odkąd biorę tabletki z magnezem i potasem z Doppelherz, w nazwie mają Na skurcze smiling smiley
10 sty 2018 - 18:57
W dłuższej perspektywie niedobór elektrolitów magnezu, potasu, sodu może spowodować poważną chorobę między innymi serca. Odczuwamy najczęściej niedobór magnezu poprzez skurcze nóg, ramion. Nie wiem po co suplementy, bo to jakby ktoś prosił się o placebo. Przede wszystkim magnez jest wypłukiwany z organizmu przez alkohol, kawę i napoje energetyczne. Wstępnie można go uzupełniać świetnie przyswajalnym magnezem w czeskiej wodzie mineralnej \"magnesia\'. Ilość magnezu w tej wodzie przewyższa kilkukrotnie zawartości w innych wodach mineralnych dostępnych na rynku. Najlepszym lekiem przywracającym odpowiednie stężenie magnezu jest asmag. Nie ma tabletek gdzie jest więcej magnezu. To lek podawany na oddziałach kardiologicznych. Co do potasu i sodu to najpierw powinno się poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na badanie elektrolitów. Dopiero wówczas można wziąć jakieś tabletki, ale są z przepisu lekarza.
-------------------------------------------------------------------------------------
opakowania do kwiatów i celofan Łódź - http://www.artemix.biz
02 lut 2018 - 17:07
Przy niedoborach magnezu warto sięgnąć po magnez w tabletkach na skurcze. Sama miałam problem ze skurczami mięśni i lekarz poradził mi zacząć zażywać te suplementy. Teraz odkąd je biorę jest już znacznie lepiej.
05 lut 2018 - 11:25
Na niedobór magnezu dobry będzie magnez swanson. Sam stosuję i bardzo sobie chwalę. Polecam.
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: