NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

niedobór żelaza - jakie suplementy?

Wysłane przez obierka 
Jak w temacie, możecie coś polecić? Słyszałam, że trzeba szukać suplemetów z żelazem hemowym. Jakie preparaty zawierają taką formę tego pierwiastka?
Re: niedobór żelaza - jakie suplementy?
11 mar 2014 - 07:45
Jedz więcej zielonych warzyw i roślin strączkowych. Powinno pomóc.
Niestety żelazo pochodzenia roślinnego jest bardzo słabo wchłanialne. Radzę raczej jeść dużo czerwonego mięsa i wątróbki. Mnie jednak nie udało się zwalczyć anemii dietą i brałam suplementację żelaza. To prawda, co mówisz - żelazo w tabletkach musi być w postaci hemowej, bo lepiej się wchłania, więc stosuje się mniejsze dawki, a co za tym idzie, nie powoduje ono takich zaparć czy biegunek, jak żelazo niehemowe w dużych dawkach. I nie stosuj syropów, bo psują zęby.
To fakt. Ja biorę biofer, który ma w swoim składzie obie formy zelaza i dużo lepiej sie po nim czuję. Rzeczywiście nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych. smiling smiley, a wczesniej przy innych suplementach. które brałam, różnie bywało
13 mar 2015 - 18:38
Ja na początku próbowałam w naturalny sposób uzupełnić żelazo. Jadłam buraki, wątróbkę, szpinak w mega ilościach. Nic to nie dało. Żelazo ani drgnęło. Myślałam, że juz nic nie da sie z tym zrobić. Dopiero jak trafiłąm na chela ferr wszystko wrociło do normy. Teraz zażywam go profilaktycznie, aby sytuacja sie nie powtórzyła smiling smiley
11 maj 2015 - 20:44
Suplementy to ściema.
12 cze 2015 - 07:03
Nie zawsze
12 cze 2015 - 16:00
Przy niedoborze żelaza przede wszystkim pomoże zmiana diety. Suplementy niekoniecznie.
26 sie 2016 - 09:23
Też bym wybrała zmianę diety niż wprowadzenie jakiś suplementów.
16 wrz 2016 - 11:42
Na żelazo najlepsze są buraki smiling smiley Oczywiście warto też brać suplementy, ale trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest dieta. Moja kuzynka kiedyś przy anemii piła napar z pokrzywy, bo mało osób wie, że ona tez ma dużo żelaza i bardzo jej to pomogło. A powiedzcie mi, przyjmujecie magnez? Ostatnio mam trochę stresów i czuję, że chyba trochę mi go brakuje. Jaki polecacie? Ostatnio widziałam w ogóle w sklepie I Love Bio spray magnezowy [www.ilovebio.com.pl] . Co o tym sądzicie?
13 lis 2016 - 12:34
Wydaje mi się, że nie tylko o poziom żelaza trzeba dbać. Poniżej artykuł pokazujący jak ważny jest odpowiedni poziom magnezu [www.magneb6.pl]. Może nad tym też warto się skupić smiling smiley
13 lut 2017 - 19:15
A ja piję Biovital, ma właśnie w składzie żelazo, witaminy z grupy B, witaminę C i E, wyciąg z głogu. Pierwszą butelkę dostałam w prezencie a teraz kupuję już regularnie. Wyniki mam o wiele lepsze, samopoczucie też poszło zdecydowanie w górę smiling smiley
23 lut 2017 - 13:08
Skąd wiadomo, że masz braki żelaza? Nie zaryzykowałabym przyjmowania żelaza bez decyzji lekarza. Co najwyżej zmieniłabym dietę. Może masz braki innych mikroelementów? Poczytaj o tym na [biowitalni.pl] . Bardzo ciekawy artykuł z którego można się dowiedzieć ważnych rzeczy.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-23 13:09 przez Mukii.
02 mar 2017 - 12:14
W każdej aptece, nawet drogerii możesz dostać tabletki z żelazem. Poczytaj sobie więcej informacji n tym blogu [silazsupli.pl]
03 mar 2017 - 12:44
Lepiej zmienić dietę niż łykać tabletki.
13 mar 2017 - 09:58
No to kup sobie żelazo i jakieś inne tanie suplementy diety. smiling smiley Ale przede wszystkim postaw na zdrową dietę. Zainteresuje się, które produkty mają dużo żelaza.
19 lip 2017 - 07:26
To prawda, lepiej zmienić dietę, ale moim zdaniem i tak konieczna jest wizyta u specjalisty, abyś nie miał innych problemów z powodu niedoboru żelaza. Powinieneś odwiedzić hematologa, ja mieszkam w Łodzi i chodzę do tego: [melissamed.pl]. Ciężko mi było znaleźć dobrego hematologa, ale widać, że ten lekarz ma ogromną wiedzę i wszystko dokładnie mi wytłumaczył. Zrobiłam odpowiednie badania, okazało się, że mam niedokrwistość, ale dzięki leczeniu wszystko wraca do normy smiling smiley
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: