NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

częste zaparcia

Wysłane przez Dobyszka 
częste zaparcia
25 lut 2014 - 20:15
Witajcie, ostatnio mam problem z zaparciami. Niestety przez to czuję się dość ociężale, a dodatkowo mam ogólnie złe samopoczucie. Czytałam, że przyczyną mogą być złogi zalegające w jelitach. Chodzi o pozostałości strawionego pokarmu, które osadzają się na ściankach jelita i poprzez to hamują właściwy metabolizm. Zastanawiam się jak mogłabym rozwiązać ten problem, piję różne herbatki oraz łykam suplementy, ale mimo wszystko nie pomaga mi to. Słyszałam jeszcze o zabiegu hydrokolonoterapii, ale do końca nie wiem jak to wygląda i jakie są jeszcze możliwe problemy związane z tym zabiegiem. Może ktoś z was miał taki zabieg i może mi powiedzieć z pierwszej ręki jak to wygląda?
Re: częste zaparcia
05 mar 2014 - 10:30
Zanim wydasz masę pieniędzy na zabiegi, kup siemię lniane za 4,5 i wieczorem zalej 3 łyżki wrzątkiem (pół szklanki) i wypij rano po przebudzenia. Stosuj co jakiś czas, a len mielony dodawaj do jogurtów smiling smiley Z czasem poczujesz różnice smiling smiley
28 sie 2014 - 13:47
Ja łykałam tabletki, ale organizm się przyzwyczaił. Traz wierzę w regularne posiłki, siemię alniane i soki – poczytałam sobie tutaj [terapiasokami.pl] i spróbowałam, póki co czuję się lepiej, mniej zaparć, osłabienie minęło, alergia też się zmniejszyła.
25 lis 2015 - 14:17
Może to zespół jelita drażliwego? To jedna z częściej występujących chorób układu trawiennego. Tutaj masz wypisane objawy - [www.doppelherz.pl]. Sama choruję na IBS i to niestety nic przyjemnego - bóle brzucha, biegunki, wzdęcia... Na szczęście teraz już jest lepiej smiling smiley
04 gru 2015 - 09:38
Na początek proponuję udać się do lekarza i opowiedzieć mu o swoim problemie. Na pewno po przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego Twojego stanu zdrowia i sposobu odżywiania posłuży Ci radą. Każda ingerencja w organizm pozostawia ślad na później. Co do zaparć mogę służyć wskazówkami. Na pewno zrezygnuj ze słodyczy, a chęć na słodycze zastąp owocami. Idealnie nada się tu jabłko. Jedno każdego dnia i oprócz problemów z zaparciami dostarczysz organizmowi witaminy w czystej postać. Dodatkowo obrane buraki, pokrojone w paseczki, podjadane w ciągu dnia mogą zdziałać cuda. Nawadnianie organizmu w tym przypadku też jest istotne. Pamiętaj o tym by nie stosować zbyt wiele leków na zaparcia bo one rozleniwią Twoje jelita i ciężko Ci później będzie obyć się bez leków.
09 gru 2015 - 11:58
Na zaparcia polecam fiberbond z herbalife kiedys taki byl, dla mnie rewelacyjny. Zaparcia mam wrodzone i stosowałam już wszystko i nic mi nie pomagało. Az trafiłam na ten srodek dzieki mojej kuzynce i rewelacja. Stosowałam regularnie przez ok 2 lata, potem już tylko sporadycznie a teraz praktycznie już od kilku lat nie stosuję nic a wszystko się wyregulowało. Dla mnie rewelacja smiling smiley
03 lut 2016 - 10:30
Koleżanka z pracy poleca olej rycynowy smiling smiley
07 lut 2016 - 00:27
leslie Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Koleżanka z pracy poleca olej rycynowy smiling smiley

Olejek rycynowy posiada wiele zastosowań. Możemy zacząć wymieniać od działania polegającego na wzmocnieniu włosów, paznokci, skończywszy na działaniu przeczyszczającym. Jego regularne stosowanie może doprowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu np. jelit. Działanie polega na przeczyszczeniu, które następuję w skutek drażnienia błon jelita. Skorzystanie jednorazowo z jego zastosowania w przypadku osób zdrowych, które nie mają problemów żołądkowych, jest całkowicie bezpieczne. Więc jeśli kogoś nękają zaparcia to raz na jakiś czas można się wspomóc olejkiem rycynowym.
18 lip 2016 - 14:41
Zaparcia są bardzo uciążliwe, wiem coś o tym :/ u mnie jeszcze gorzej bo przewlekłe zaparcia spowodowały u mnie hemoroidy :/ musiałam sięgnąć po leki na hemoroidy, wybrałam czopki [www.ruskorex.pl] bardzo dobre.
01 sie 2016 - 10:51
A konsultowałaś to z lekarzem?
08 sie 2016 - 11:35
ja bym to zrobiła w pierwszej kolejności
04 mar 2017 - 01:48
Mi lekarz na zaparcia przepisał dicopeg 10g i rzeczywiście szybko pomógł. Środek jest o tyle dobry, że nie ingeruje a perystaltykę jelit, jak na przykład czopek
10 kwi 2017 - 13:10
guess Napisał(a):
> Mi lekarz na zaparcia przepisał dicopeg 10g i
> rzeczywiście szybko pomógł. Środek jest o tyle
> dobry, że nie ingeruje a perystaltykę jelit, jak
> na przykład czopek

ja nie wyobrażam sobie czopków od razu wraca mi trauma z dzieciństwa,mi też super pomógł dicopeg 10g
12 kwi 2017 - 10:32
Uważam że odpowiednia ilość błonnika oraz duże spożywanie płynów najlepiej wody powinny pomóc.

23 cze 2017 - 19:02
honorcia Napisał(a):
> Zaparcia są bardzo uciążliwe, wiem coś o tym
> :/ u mnie jeszcze gorzej bo przewlekłe zaparcia
> spowodowały u mnie hemoroidy :/ musiałam
> sięgnąć po leki na hemoroidy, wybrałam czopki
> bardzo dobre.

Pomogły Ci? Bo ja też stosowałam czopki, jakieś takie specjalne żele, nasiadówki i guzik, nie pomogły nic sad smiley Troszkę te moje leczenie na własną rękę już trwa i boję się, że sprawę tylko pogorszyłam. Koleżanka wysyła mnie do proktologa, ma swojego sprawdzonego dr Grochowicza ze szpitala św. Elżbiety, którego sobie bardzo chwali. Trochę się wstydzę, ale wydaje mi się, że to będzie najrozsądniejsze wyjście w tej sytuacji. W końcu z hemoroidami nie ma żartów, jak w końcu pękną to dopiero będę płakać ;(
12 wrz 2017 - 20:22
Na zaparacie to tylko dieta bogata w błonnik więcej ruchu i ewentualnie dicopeg 10g. Czopki lewatywy to już przezytek skoro są proste bezbolesne zabiegi na pozbycie się zaparć.
29 wrz 2017 - 10:53
Uważam, że nie powinnaś tak szybko iść na zabieg, najpierw wypróbuj krople Colinox [www.apteka-melissa.pl]. Mi one pomogły i już nie męczą mnie dolegliwości związane z zaparciami. Kupisz je bez recepty, może dla Ciebie też okażą się skuteczne i zabieg nie będzie potrzebny. smiling smiley
17 pa 2017 - 09:44
Dużo tego typu środków w bardzo dobrych cenach znajdziesz na stronie [www.apteka-leki.pl] . To apteka internetowa, która oferuje dużo korzystniejsze ceny niż apteki stacjonarne. Warto do nich zajrzeć i zapoznać się z ich ofertą.
31 pa 2017 - 13:17
Zaufałam Melissie i już tylko tam robię zamówienia na leki i kosmetyki. smiling smiley Zawsze paczka przychodzi zgodna z zamówieniem i nigdy nie było tak, że wysłali leki przeterminowane, a to jest dla mnie ważne.
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: