NEWSLETTER

  • Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

magnez u dzieci

Wysłane przez giga 
magnez u dzieci
23 lut 2016 - 10:06
Jak wygląda niedobór magnezu u dzieci objawy ? Miały Wasze dzieci kiedyś niedobór? Czy wyjdzie to tylko w badaniach krwi? Jak uzupełniać go u przedszkolaków? Moje dziecko nie chętnie je warzywa ale lubi owoce.
Re: magnez u dzieci
29 lut 2016 - 18:12
jeśli masz takie obawy to idź z dzieckiem do lekarza. Tak ciężko stwierdzić.
Re: magnez u dzieci
03 mar 2016 - 15:51
Niedobór magnezu jest spowodowany tym, że z pożywienia nie przyswaja się on najlepiej. Dlatego należy zwrócić uwagę na produkty, które się spożywa. Najczęściej źródłem magnezu są produkty zbożowe, mleko i jego przetwory oraz ziemniaki. Objawy u dzieci, jakie możemy zaobserwować to nadpobudliwość, agresja, kłopoty z koncentracją, problemy ze snem, ale też moczenie nocne, osłabienie, próchnica czy ból kości. Aby uzupełnić niedobór warto zadbać o dietę i suplementację. Pieczywo razowe, pestki, nasiona i orzechy, a także rośliny strączkowe, zielone warzywa, banany, niesłodzone kakao i gorzka czekolada. Z tego wszystkiego można przygotowywać zdrowe ciasteczka dla dzieci, które z chęcią będą zjadane.
Re: magnez u dzieci
22 kwi 2016 - 13:59
Niestety z magnezem będzie w takim razie problem, bo dziecko bez mleka raczej nie da rady, a znane są już przypadki matek, które odstawiały mleko na potrzeby zdrowia dziecka, traciły \\\"wartość\\\" swojego mleka, dziecko się nie najadało i koniec końców zamknięte koło nieszczęść i pożogi. My mieliśmy taki przypadek, szczególnie, że mała zaczęła nam ząbkować. Lekarz stwierdził, że na razie nie widać przeciwwskazań, że ząbki zdrowe, no ale mała krzyczała i płakała po nocach, bo przecież wyżynanie to nie lekka rzecz. Poczytaliśmy co mogliśmy na [radosnezabkowanie.pl] i byliśmy gotowi na ewentualne problemy, niemniej czy to magnez czy inne ubytki witaminowe, lepiej próbować sprawę wyprostować szybko, bo konsekwencje mogą być różne :/
Re: magnez u dzieci
13 cze 2016 - 12:27
Hmm o niedoborze magnezu u dzieci nie słyszałam, raczej o niedoborze witaminy D. A powiedzcie mi, jakie choroby wątroby objawy dają? To u mnie, nie u dziecka. Bo ostatnio pobolewa mnie z prawej strony, koło żeber.
Re: magnez u dzieci
10 lip 2016 - 14:12
tą kwestię to lepiej obgadać z lekarzem, jakie powinny być dawki bo każde dziecko jest inne
Re: magnez u dzieci
19 mar 2017 - 21:33
Dzieciom zawsze warto suplementować witaminy, szczególnie że do wyboru są teraz świetne żelki, czy saszetki z VisolVitu [visolvit.pl] Dodatkowo, dzięki temu, szczególnie w taką niepogodę, niesamowicie wzmacniają odporność. A to istotne, bo wiadomo jak choróbska się przenoszą, szczególnie w szkole. Warto więc zadbać o zdrowie naszych pociech.
Re: magnez u dzieci
21 lis 2017 - 09:26
Oczywiście , trzeba stosować różnego rodzaju witaminy ,tak własnie wspomniany visolvit czy vibovit . U nas np córka często zapadała na zapalenie krtani to przy leczeniu bardzo pomocny okazał sie oczyszczacz powietrza [goodair.pl]
Re: magnez u dzieci
19 lut 2018 - 09:17
Wcale nie trzeba stosować takich specyfików. Raczej warto to skonsultować z lekarzem.
Nazwa użytkownika:

E-mail:


Temat:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: