NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Bóle kręgosłupa

Wysłane przez Bohema 
Re: Bóle kręgosłupa
23 wrz 2016 - 16:38
A moze to po prostu zla kanapa/lozko? Jak sie nie zmienia kanapy czy materaca przez lata, to potem moga byc przez to problemy. Ja w ogole to polecam rame+dobry materac, np ktorys z tych: [sypialnioland.pl] - niz kanape. Komfort spania na materacu jest meeega!
26 pa 2016 - 07:08
Słuchajcie mam ten sam problem niestety od niedawna. Spowodowane to zostało upadkiem i teraz odczuwam ból najbardziej gdy leżę na wznak. Oprócz leków , zapisałam się na jogę. Uważam,że jest to najlepsze co mnie mogło teraz spotkać bo ulga ,którą doznaję po ćwiczeniach jest nie do opisania. A wszystko to też dzięki szkole na ,którą trafiłam - Hatha Joga w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej. [www.hathajoga.pl] Bardzo odpowiada mi indywidualne podejście do kursanta , bo dzięki temu wykonuję ćwiczenia naprawdę poprawni smiling smiley
09 lis 2016 - 11:27
Ja bym słuchała przede wszystkim zaleceń lekarza.
18 lis 2016 - 09:49
moja mama ma problemy z kręgosłupem i chodzi regularnie do lekarza bo to jest poważny problem.
21 lis 2016 - 12:12
przydatne są ćwieczenia na kręgosłup
21 lis 2016 - 13:50
Ja polecam jogę na wszelkie bóle związane z plecami. Trochę w to nie wierzyłam, ale zaczęłam ćwiczyć i czuję się o niebo lepiej.
01 gru 2016 - 14:50
Niestety jak chodzi o ból kręgosłupa to powodów może być mnóstwo. Mi fizjoterapeuta polecił coś takiego: [acuball.pl] do robienia sobie masażu samemu w domu i mi to naprawdę pomogło. Ale pewnie najlepiej jakbyś się jeszcze skonsultowała z lekarzem czy właśnie fizjoterapeutą.
20 sty 2017 - 14:20
a

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-25 08:59 przez teresa30.
24 sty 2017 - 12:20
Kręgosłup trzeba koniecznie przebadać. Mnie też tak bolał i przeszło dopiero po rehabilitacji i masażach. Przyjeżdżał do mnie fizjoterapeuta z Medikar Home Care w Warszawie (sama pojechałam raz metrem na rehabilitację i wiedziałam, że na dłuższą metę nie dam rady, musiałam szukać kogoś z dojazdem). Na razie odpukać przeszło, kręgosłup nie boli ale uważać na niego już muszę. Na szczęście żadnych zmian nie mam na prześwietleniu.
09 mar 2017 - 13:04
Jasne, że ból kręgosłupa spowodowany jest brakiem ruchu. Mięsnie podtrzymujące kręgosłup nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla kręgów i efekt jest jaki jest. Wzmocnienie tych mięśni to podstawa. Nie mówię czywiście o przypadkach typu urazy mechanizne, złamania itp. Najbardziej przyczynia się do tego siedzący tryb pracy. Tutaj trzeba się przyjrzeć niestety swojemu siedzeniu, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Ja też niedawno się przekonałem, gdy wymieniłem sobie fotel na AKRACING. Zaryzykowałem bo zawsze istnieje możliwość zwrotu, ale konie końcom, zostawiłem sobie go, bo nawet całodzienne siedzenie na nim mi nie przeszkadza. Dobrze podbiera plecy po bokach, wiec wyrównuje sylwetkę, bo zwykle się przechylamy na lewo bądź prawo, a poduszka umożliwia podparcie lędźwi bądź innego odcinka, które nam odpowiada, gdyż istnieje możliwość regulacji. Tak to wygląda [www.akracing.pl] Wydaje mi się że nawet nie wiadomo jakie elektromasaże w oparciach nie pomogą. Najważniejsze to odpowiednie odciążenie kręgosłupa. To taka moja skromna opinia.
13 mar 2017 - 08:29
Mnie do tego stopnia doskwierał problem z kręgosłupem, że w końcu musiałam poszukać specjalistycznej pomocy bo ból stawał się nie do zniesienia. Znalazłam informację na temat http://ortopedia.poznan.pl/ gdzie przyjmuje znany i cieniony ortopeda Adam Sulewski i po pozytywnych opiniach sądzę, że pomoże i na mój doskwierający kręgosłup.
14 kwi 2017 - 12:58
Mi ostatnio wykryto kifozę piersiową, co mnie zszokowało. Jasne, miewam bóle kręgosłupa od czasu do czasu, zwłaszcza w okolicy lędźwiowej, dodatkowo trochę się garbię (zostało mi po czasach szkolnych i ciężkich plecakach), ale nie sądziłam, że to się stało aż tak zaawansowane. Cieszę się, że poszłam do dobrego ortopedy w Łodzi w poradni [melissamed.pl] z polecenia, który nie owijał w bawełnę i powiedział dokładnie, jak temu przeciwdziałać. Było to jakiś czas temu i łatwo nie jest, ale staram się trzymać wszystkich zaleceń, zapisałam się nawet do fizjoterapeuty i na jogę, żeby wzmocnić mięśnie podpierające kręgosłup. Jeszcze jest szansa na odzyskanie prawidłowej postawy. Także nie bagatelizujcie problemów z kręgosłupem, bo na starość będziecie podwójnie narzekać, że nic nie zrobiłyście z tym, jak był czas.
16 maj 2017 - 11:38
Zerknij także, czy materac na którym codziennie sypiasz nie jest zbyt miękki albo za bardzo twardy... Nawet nie wiesz, jak bardzo istotne jest jego odpowiednie dobranie. Na dolegliwości z kręgosłupem dobrym produktem są materace Viscotherapy od firmy ART-MEDIC. Opracowano je w oparciu o piankę termoelastyczną, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, redukuje napięcie mięśni oraz poprawia krążenie krwi. Dzięki temu każdego dnia budzisz się wypoczęta i bez bólu pleców.
22 maj 2017 - 10:45
Sprawdź sobie wpis na tej stronie, sa tam przedstawione najskuteczniejsze formy leczenia i rehabilitacji kręgosłupa [www.kcmclinic.pl] smiling smiley Obecnie medycyna jest coraz lepiej rozwinięta i istnieje wiele możliwości leczenia, dlatego zachęcam do uzupełniania wiedzy odnośnie wszelkich możliwości.
26 cze 2017 - 09:26
i osobiście na ból kręgosłupa pomógł zabieg krioterapii. Nie dowierzałam innym kiedy mi to polecali, ale teraz żałuję, że wcześniej się na to nie wybrałam. Zabieg trwa około 15 min i polega na częściowym zamrożeniu tkanek w miejscu występowania bólu. Po paru sesjach można odczuć znaczną ulgę. Na tej stronie można poczytać więcej o tym zabiegu [remed.wroclaw.pl]. To jest też strona przychodni, w której robiłam ten zabieg i naprawdę byłam zadowolona z ich usług. smiling smiley
02 lip 2017 - 06:10
Na Ból kręgosłupa masaż jest idealny, a miałam jeszcze inne zabiegi, tyle że to co mamy na limitach NFZ każdy lekarz powie że to o wiele za mało, dlatego potem jeszcze zapisywałam się do Natural Medical na dodatkowe masaże, a przy okazji dowiedziałam się też o magnetoterapii która rewelacyjnie pomaga na wszelkie dolegliwości.
10 lip 2017 - 14:02
A co sądzicie o masażu klasycznym? Ja się zastanawiam, czy się nie zapisać, bo to najpowszechniejsza ale chyba najbardziej efektywna metoda redukowania napięcia czy bólów kręgosłupa oraz wejścia w pełną fazę odprężenia. Taki masaż wykonywany jest całościowo lub segmentarnie i standardowo wykonywane są w nim techniki np. głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania itp.W Warszawie jest świetny gabinet: [medicaspa.pl] w którym mogą zająć się Wami specjaliści w tej dziedzinie. Warto skorzystać.
14 sie 2017 - 13:20
Najwygodniejsze materace to duże materace według mnie kokosowe. Widziałam właśnie taki materac kokosowy w internecie i bardzo spodobała mi się jego koncepcja. Sama bym się na to skusiła gdybym nie miała właśnie nowego w sypialni.
11 wrz 2017 - 12:23
mi na bóle kregosłupa pomagają regularne cwiczenia i sauna. A ćwiczenia dobrał mi rehabilitant w oparciu o moją wadę. Polecam udać sie do specjalisty zanim zaczniecie szukać ćwiczeń na YT, bo złe ćwiczenia czy źle wykonywane mogą wam jeszcze zaszkodzić.
14 wrz 2017 - 21:15
Bóle kręgosłupa to dość częsta dolegliwość,jednak wielu ludzi zamiast zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu szuka pomocy u masażystów i w aptece.Warto pomyśleć o zmianie swojego materaca,dzięki niemu nasz kręgosłup zacznie odczuwać komfort i przestanie nam doskwierać.
Sporo cennych informacji na temat rodzai materacy,tego jak je dobierać i na co zwracać szczególna uwagę znajdziemy na stronie producenta [heveamaterace.pl]
15 wrz 2017 - 14:55
Mnie czasami bardzo boli głowa i przyczyną takiego stanu rzeczy może być kręgosłup. Zastanawiałam się, czy pulsujący ból głowy może być również spowodowany problemami z kręgosłupem. Natrafiłem na ciekawy artykuł na [urodaizdrowie.pl]
26 wrz 2017 - 09:50
Jeśli chodzi o kręgosłup, to może warto by spróbować kinezyterapii? To leczenie ruchem, dobiera się odpowiednie ćwiczenia, które pomagają na wiele różnych dolegliwości. Tutaj https://tekstowy.net/co-to-jest-kinezyterapia/ możecie o tym więcej poczytać.
27 wrz 2017 - 08:57
Może fotel z funkcją masażu pomógłby?
28 wrz 2017 - 08:32
Ja na bóle kręgosłupa i zwyrodnienia stawów stosowałam terapię Orthokine, bardzo pomogła uporać mi się z bólem. Dodatkowo jakieś masaże, ćwiczenia indywidualne, ale na zwyrodnienia niestety już tylko metody inwazyjne.. [ortholine.pl]
29 wrz 2017 - 11:59
Ja na bóle kręgosłupa stosowałam różne zabiegi, ćwiczenia, ale zbawienna była sauna, naprawdę. Do tego stopnia, że zakupiłam ją do swojego domu.. ;D
Naprawdę, polecam Wam to rozwiązanie. Jeśli ktoś jest zrezygnowany i nic mu nie pomaga to jest to jedna z lepszych metod uśmierzania bólu i zmniejszania.
A żeby było łatwiej to odsyłam Was do strony, która oferuje piece do sauny, bo każda sauna ma inny, preferowany piec smiling smiley
12 gru 2017 - 08:12
A zaproponował Ci ktokolwiek rentgen kręgosłupa? Może takie badanie coś u Ciebie wykaże. Rentgen możesz wykonać na NFZ lub prywatnie, a jeśli mieszkasz w Katowicach lub okolicach to warto wybrać się do Helimed: https://www.helimed.pl/uslugi/rtg/. Posiadają najwyższej klasy sprzęty, dzięki czemu badania dadzą najlepsze możliwe efekty.
27 gru 2017 - 08:13
U mnie problem narasta do tego stopnia , że czasami nie moge wstać z łóżka i chyba czas najwyższy na wizytę [ortholine.pl]. Słyszałam że jest tam bardzo dobry specjalista. Więc polecam
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: