NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

Bóle kręgosłupa

Wysłane przez Bohema 
Bóle kręgosłupa
08 pa 2015 - 08:47
Witam,

Jak można sobie ułatwić życie przy częstych bólach kręgosłupa? Oprócz leków, czy np. zakup odpowiedniego materaca i poduszki może faktycznie nam ulżyć? Zastanawiam się nad firmą [sembella.pl] , podobno mają materace wyjątkowo dobrej jakości. Ale jestem ciekawa czy ktoś z was ma może podobne problemy i też próbował zakupu innego materaca, poduszki? Czy wam to coś pomogło?
Re: Bóle kręgosłupa
04 lis 2015 - 22:07
Ja mam problem z kręgosłupem i zastanawiam się od dłuższego czasu nad wizytą u lekarza. Słyszałam, że tutaj są dobrzy lekarze: [www.damian.pl]. Ktoś był i może coś powiedzieć?
16 lis 2015 - 19:30
Moja mama na swoje bóle kręgosłupa stosuje bańki lekrskie, na szczęście teraz stawianie baniek jest dużo prostsze, ponieważ są dostępne bańki lekarskie bezogniowe. Można je zakupić na [www.medplus.pl] nawet jeżeli się dobrze poszuka na tej stronce można tam znaleźć długa listę schorzeń z którymi bańki sobie świetnie radzą.
20 lis 2015 - 11:02
Podobno zabiegi u fizjoterapeutów bardzo pomagają w bólach kręgosłupa. Moja kuzynka była tutaj: [kcp.pl] i jest bardzo zadowolona z efektów. Aczkolwiek ja nie korzystałam sama, po prostu ćwiczę i nic nie boli smiling smiley
27 lis 2015 - 07:56
Może jakieś zabiegi Ci pomogą, masaż coś w tym stylu ?smiling smiley Sama prowadzam dziecko na zabiegi skutecznego leczenia skoliozy u dzieci i widać rezultaty, więc może udaj się do specjalisty w tej dziedzinie i on Ci powie co i jak.
17 gru 2015 - 13:33
Czy wiesz co jest przyczyną Twoich bóli kręgosłupa? Może warto znaleźć przyczynę i ją wyeliminować. Częstym powodem bóli kręgosłupa jest siedzący tryb życia. Siedząc obciążamy kręgosłup dwa razy bardziej niż stojąc. Brak ruchu osłabia mięśnie utrzymujące nasz kręgosłup w prawidłowej pozycji. By przynieść sobie ulgę należy wykonywać ćwiczenia. Umiarkowana aktywność fizyczna nie obciążająca kręgosłup działa zbawiennie. Może to być na przykład pływanie, taniec albo gimnastyka. Nawet gdy nie masz wiele czasu na ćwiczenia możesz wykonywać na fotelu ćwiczenia odprężające.
22 gru 2015 - 13:18
A co jest przyczyną tych bólów? Moja znajoma ma spondyloartrozę i pomaga jej suplement ze strony: http://www.hyalutidin.pl/spondyloartroza-zmiany-zwyrodnieniowe-kregoslupa/. Może także go wypróbuj? Dzięki kwasowi hialuronowemu i chondroitynie uzupełnia jej się maź stawowa i zmniejsza się ból.
31 gru 2015 - 16:24
Z uporczywymi bólami kręgosłupa najlepiej udać się do centrum rehabilitacji na specjalnie dedykowane zabiegi, np. PNF oraz kinesiotaping. W Krakowie sprawdzonym gabinetem jest [rehabilitacja-rst.pl] na Winnickiej, gdzie postawili na nogi mojego męża, który cierpiał na systematyczne bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.
07 sty 2016 - 10:14
Na bóle kręgosłupa najlepszy jest ruch.
08 sty 2016 - 07:10
Mąż miał problemy i udał się do lekarza, który zalecił sport. Najlepiej pływać na basenie i dobrać dla siebie odpowiedni zestaw ćwiczeń - ale trzeba uważać, bo przy niektórych bólach pewne ćwiczenia są odradzane. Mężowi to pomogło. Poza tym pewnie jakieś rehabilitacje i masaże też mogą okazać się skuteczne.

---
maski tlenowe
08 sty 2016 - 08:00
krystyna123 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mąż miał problemy i udał się do lekarza,
> który zalecił sport. Najlepiej pływać na
> basenie i dobrać dla siebie odpowiedni zestaw
> ćwiczeń - ale trzeba uważać, bo przy
> niektórych bólach pewne ćwiczenia są
> odradzane. Mężowi to pomogło. Poza tym pewnie
> jakieś rehabilitacje i masaże też mogą okazać
> się skuteczne.
>

Często lekarze na ból pleców zalecają pływanie. Głownie dlatego, że wzmacnia mięśnie i odciąża kręgosłup. Pływanie stosuje się jako profilaktykę i jako rehabilitacje w problemach z kręgosłupem. Ćwiczenia w wodzenie nie obciążają kręgosłupa ani stawów. Jednak mięśnie podtrzymujące kręgosłup są ćwiczone. Pływanie jest polecane młodym i starszym ludziommbez względu na sprawność fizyczną. Jakie ćwiczenia wykonywał Twój mąż? Chodził na ogólne zajęcia z innymi osobami czy indywidualnie ćwiczył bez instruktora?
25 sty 2016 - 07:52
Ćwiczył sam w domu. I to jest tzw. metoda McKenziego. W internecie można znaleźć przykładowe ćwiczenia, które idealnie nadają się do problemów z kręgosłupem.
26 sty 2016 - 13:33
Będę musiała w takim razie poszukać. Ja miałam na basen jeździć, ale jakoś nie wyszło....
03 lut 2016 - 10:27
Ja średnio lubię basen.
16 lut 2016 - 12:33
Człowiek 1/3 życia spędza w łóżku, więc na zakupie materaca czy odpowiedniej poduszki nie ma co oszczędzać. Inna sprawa to sprawność ruchowa, basen, ćwiczenia na siłowni (oczywiście odpowiednie). Do tego można dodać jakieś zabiegi kręgosłupa, np. coś takiego jak tu [rmedica.pl] . Przy bólach kręgosłupa najważniejszy jest ruch, gdyż ciągle leżąc nie da się, aby ból ustał. Po masażach, ćwiczeniach, czy zakupie odpowiedniego materaca poprawa powinna nastąpić w mgnieniu oka winking smiley
26 lut 2016 - 09:56
Zgodzę się w 100 % z przedmówczynią smiling smiley Mój mąż miał poważne problemy z przepuklina kręgosłupa [www.rehab.pl] i udaliśmy się od razu do specjalisty jak dowiedzieliśmy, że to tak poważna sprawa. Dostaliśmy wiele wskazówek co i jak stosować oraz jakie domowe metody mogą pomóc w tej chorobie. Z chorobami związanymi z kręgosłupem nie ma żartów, więc warto reagować w miarę szybko, gdyż długotrwały ból kręgosłupa może przynieść ze sobą bardzo poważne powikłania.
29 lut 2016 - 18:14
mnie bardzo boli kręgosłup ale to od źle wyprofilowanego krzesła w pracy sad smiley
24 mar 2016 - 13:47
Kupowanie materacy albo innego sprzętu bez wizyty u lekarza to działanie na omacku. Jeśli nasz materac czy łóżko jest mało wygodne to warto rozważyć, ćwiczenia i więcej ruchu to również nie jest głupie rozwiązanie bo tak naprawdę nic nie tracimy a jedynie możemy zyskać. Jednak zanim zaczniemy działać na własną rękę najlepiej zaczerpnąć opinii specjalisty, bo możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

27 mar 2016 - 10:03
Materac musi być dobrze dobrany do budowy ciała.
13 kwi 2016 - 12:31
No niestety, jak mnie przyszło zmienić pracę i siedzę teraz po 8 godzin dziennie, to też zaczęłam odczuwać bóle pleców :/ Ale za to jest to jakaś motywacja do ćwiczeń, bo na bóle kręgosłupa najlepsze są ćwiczenia i to te rozciągające, np. joga.
13 kwi 2016 - 18:11
To prawda. Ja także mam w planach zacząć ćwiczyć. Ostatnio bardzo mnie boli kręgosłup.
08 maj 2016 - 11:48
Ćwiczenia są ważne, ale myślę, że najlepiej jest pójść do lekarza ortopedy, który może doradzić, co i jak. Sama mam problemy z kręgosłupem i niestety nie jest to zbyt ciekawe.
31 maj 2016 - 09:31
Zgadzam się, że ćwiczenia ważne ale jeśli boli to wydaje mi się nie realne zmuszać się dodatkowo do ćwiczeń, ruchu. Ja stosuję masaż kręgosłupa [www.masazgleboki.pl] Po pracy jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Przyznam, że działa i widzę znaczną poprawę w samopoczuciu.
31 maj 2016 - 17:33
Jeśli dokuczają nam bóle pleców to powinniśmy jednak zwrócić uwagę na dopasowanie odpowiedniego materaca do łóżka. Moja znajoma polecała mi ostatnio materace łomianskie . Podobno mogą sie dopasować idealnie do ciała i pozycji w jakiej śpimy smiling smiley
31 maj 2016 - 18:33
czytałam, że na bóle kręgosłupa pomaga jacuzzi. Zacznijcie chodzić na basen.
13 cze 2016 - 11:56
Znam problem... Mnie boli kręgosłup od pracy przy komputerze. Najważniejsze to chyba ruch i ćwiczenia, do tego dobrze dobrany fotel do biurka. A wiecie może jakie wrzody objawy mogą dawać? Pobolewa mnie ostatnio nad pępkiem i zastanawiam się, czy to może żołądek.
27 lip 2016 - 06:06
z kręgosłupem nie ma żartów i trzeba o niego dbać.
27 lip 2016 - 12:34
A to prawda. Ja polecam bicze na basenie.
26 sie 2016 - 09:18
Przy bólu kręgosłupa nie ma żartów i wiem co mówie! Idź do lekarza, noś kołnierz w wypadku gdy będzie bardzo boleć i najlepiej zrób rtg.
23 wrz 2016 - 16:38
Witam.
Warto udać się do neurologa. Czasem zdarza się bowiem, że bóle mają podłoże neurologiczne. Tutaj [psychomedic.pl] jest świetna klinika, gdzie warto zajrzeć. Znajduje się ona w Warszawie. Rejestracja jest online oraz telefoniczna 22 253 88 88.
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: