NEWSLETTER

• Facebook
  • Twitter

Miastokobiet

nietrzymanie moczu - czy to normalne?

Wysłane przez jadwisia 
nietrzymanie moczu - czy to normalne?
08 maj 2017 - 08:31
Mamy w rodzinie taki problem związany z nietrzymaniem moczu. Doraźnie zakupiłam w aptece [www.tena.pl] , ale problem oczywiście trzeba rozwiązać, a nie tylko chwilowo blokować objawy. Macie jakieś sprawdzone sposoby walki z tym problemem?
Re: nietrzymanie moczu - czy to normalne?
08 maj 2017 - 08:58
Udać się do urologa i z nim skonsultować istniejący problem, od tego bym zaczeła.

05 cze 2017 - 20:47
Tak, to chyba najrozsądniejsze wyjście z sytuacji. Przyczyn nietrzymania mocu może byc kilka i o ile problem jest delikatny, o tyle być może można coś na to zaradzić, nie tylko doraźnie. Oczywiscie to wszystko zalęzy od tego kogo problem dotyczy (w jakim wieku jest ta osoba), ale tak czy inaczej chyba nikt na forum nie odpowie na pytanie gdzie lezy problem. Idźcie do lekarza, najlepiej specjalistę, a diagnoza powinna zapaść szybko. Mój teść chodzi do rologa do CM Enel, mają sporo specjalistów z różnych dziedzin ( https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/nasi-lekarze/ ) Możesz sobie spradzić czy u Ciebie w mieście też jest ich placówka.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-05 20:53 przez czeresnia.
11 cze 2017 - 11:41
Wysiłkowe nietrzymanie moczu czyli tzw. SUI , to przypadłość często występująca u kobiet określana jako mimowolna utrata moczu w trakcie kichania, kaszlu czy wysiłku fizycznego oraz w innych sytuacjach życia codziennego. Jest to stan, w którym brak kontroli oddawania moczu powoduje problemy higieniczne i utrudnia kontakty międzyludzkie. Należy pamiętać, że nietrzymanie moczu nie jest jednostką chorobową, a jedynie objawem. Patologia ta ma ogromne znaczenie społeczne. Kobiety cierpiące na nietrzymanie moczu stanowią 70-80% pacjentek zgłaszających się do lekarza z powodu chorób układu moczowego.
Jest możliwość wyleczenia tej dolegliwości dzięki zabiegowi wykonywanemu przy pomocy lasera.
Polecam najpierw wizytę u dobrego urologa http://salve.pl/przychodnie/oferta/poradnie-specjalistyczne-salve/poradnia-urologiczna/ .
11 cze 2017 - 18:03
@jadwisia, najlepiej iść po prostu do urologa, tutaj nie ma nad czym się zastanawiać. W Warszawie w Ober Clinic przyjmuje dr Wiśniewski, leczyłam się u niego kilka miesięcy temu i mogę śmiało powiedzieć, że to lekarz z powołania. Przede wszystkim rzeczowe podejście do pacjenta, szczegółowe badania diagnostyczne i obszerny wywiad. Czułam się jakbym była prześwietlona od góry do dołu, ale to bardzo dobrze, ponieważ właśnie w ten sposób powinna być stawiana diagnoza winking smiley
14 sie 2017 - 09:38
Tez miałam ten problem po ciąży. Ja akurat chodziłam do przychodni ginekologicznej w Białymstoku w Poliklinice Arciszewscy i tamtejszy lekarz prowadził moje leczenie. Początkowo byłam leczona farmakologicznie jednak nie przynosiło to efektów i zdecydowałam wspólnie z lekarzem o zabiegu laserowego leczenia. 4 tygodnie po tym zabiegu kontrolna oddawania moczu wróciła i problem minął.
18 sie 2017 - 09:17
No mi się akurat wydaje że to nie normalne i musisz jak najszybciej udać się do ginekologa , a jeśli jesteś z okolic chorzowa to tam jest bardzo dobry i sprawdzony ginekolog , a wiem bo moje koleżanki chodziły na usg bo maja bardzo nowoczesny sprzęt a to bardzo ważne. [www.przychodniaprzyazotach.pl] sama sprawdź
10 sty 2018 - 10:22
Na pewno nie jest to normalne, nawet jeśli coś takiego występowało w rodzinie. W takim przypadku nie ma co czekać i się wstydzić, tylko od razu trzeba iść do lekarza. Sama miała problem z nietrzymaniem po ciąży. Jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic, to polecam odwiedzić specjalistów z [www.vratislavia-medica.pl] Ostatnio się u nich leczę i jestem bardzo zadowolona.
19 lut 2018 - 09:18
Wizyta u urologa i ewnentualnie operacja - to najlepszy sposób na ten problem.
Nazwa użytkownika:

E-mail:

Temat:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Wiadomość: